Vine’ın kurucularından yeni uygulama: Hype

Vine’ın kurucularından yeni uygulama: Hype

Vine’ın yaratıcılarından yeni uygulama: Hype

10099
Vine'ın kurucularından yeni video uygulaması: Hype

Hype: Vine kurucuları tarafından piyasaya sürülen yeni video ve canlı yayın uygulaması.

Geçtiğimiz hafta Twitter’ın Vine uygulamasını sonlandıracağına dair haberimizi sizlerle paylaşmıştık. (Twitter duyurdu: Vine devri sona erdi.) Vine’ın kapatılmasının arkasındaki gerçek sebep resmi makamlarca belirtilemse de, otoriteler mali sıkıntıların Twitter yetkililerini buna zorlamış olabileceğini düşünüyorlar.

Vine’ın kapatılmasına en çok üzülen ise  kurucusu olan ve Twitter ekibine katılmasından bir yıl sonra işten çıkarılan Rus Yusupov olmuştu. Twitterdan tepkisini “Şirketinizi satmayın” şeklinde ifade etmişti.

Vine’ın yerine yeni uygulama

Yusupov çok içerlenmişe benziyor ki daha henüz Vine resmi olarak kapatılmamasına rağmen yeni video uygulaması olan Hype‘ı ortaya çıkardı ve bu uygulamanın Vine’nın yerini doldurmasını umuyor.

Vine'ın yerine geçecek Hype uygulaması
Vine’ın yerine geçecek Hype uygulaması

Aslınada Periscope‘tan rol çalmışa benzeyen yeni video uygulaması kullanıcılarına, internet bağlantısının olduğu her ortamdan  canlı yayın yapma imkanı sunuyor. Uygulama canlı yayın yapabilmenin yanısıra bir çok özelliği de beraberinde getiriyor. İsterseniz galerinizdeki fotoğraflardan üzerlerine müzik ekleyerek slaytlar hazırlayabilir, isterseniz canlı yayın esnasında görüntünüzün üzerinde animasyonlar ekleyerek canlı yayınınızı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Hype video uygulaması
Hype video uygulaması

Video uygulama pazarında Facebook ve Periscope gibi üstün rakiplerin arasına yine bir video uygulaması ile girmek büyük risk olsa da bu, Vine kurucularının Vine boşluğundan faydalanma gibi bir çabası olarak görülebilir.

Şimdilik sadece iOS platformunda yer alan uygulamayı kullanmak için Android kullanıcılarının bir müddet daha beklemesi gerekecek.

Hype video uygulamasını indirmek için tıklayınız.

BİR CEVAP BIRAK