BTK Güvenli İnternet Günü İçin Video Yarışması Düzenliyor

BTK Güvenli İnternet Günü İçin Video Yarışması Düzenliyor

10217
BTK tarafından Güvenli İnternet Günü kapsamında yarışma düzenleniyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), siber güvenlik ordusu kurma çalışmaları için açtığı ödüllü yarışmadan sonra yeni bir yarışma daha düzenledi. BTK, gençlerin ve çocukların güvenli internet kullanımının daha bilinçli olması ve Güvenli İnternet Günü için farkındalık oluşturmak amacıyla “İnternettesin! Güvende misin?” konulu Çek-Gönder Video Yarışması düzenliyor.

Dünya Güvenli İnternet Günü Etkinlikleri

BTK’nın “Değişime Katıl; Güvenli İnternet İçin Birlik Olalım!” sloganıyla Dünya Güvenli İnternet Günü için düzenleyeceği etkinlikler kapsamında BTK İnternet Dairesinin projelendirdiği Güvenli İnternet Merkezinin tanıtımı gerçekleşecek.

guvenli-internet
Yarışmanın amacı Güvenli İnternet için farkındalık yaratmak

Güvenli İnternet’e yönelik farkındalık için düzenlenen yarışmaya, 5’inci Sınıftan 12’nci Sınıfa kadar Türkiye çapındaki tüm öğrenciler katılabilecek.

Yarışmacı öğrenciler, çekecekleri 60 saniye ile sınırlandırılan videoları, Güvenli İnternet Merkezinin www.gim.org.tr sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak gönderecekler.

Ödüller Öğrencileri Bekliyor

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih SAYAN’ın da jüri olacağı yarışmada seçilecek en iyi video ile dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.

yarisma-afisi-1
60 saniyelik video sınırlaması olan yarışma ödüllü

Bu ödüller sınıf bazında şu şekilde belirlenmiş:

5-6-7-8.sınıflar için;

1. Video 5000 TL Eğitim Bursu
2. Video 3000 TL Eğitim Bursu
3. Video 1500 TL Eğitim Bursu
Mansiyon 2 Kişi 1000 TL Eğitim Bursu

9-1011-12. sınıflar için:

1. Video 7000 TL Eğitim Bursu
2. Video 5000 TL Eğitim Bursu
3. Video 3000 TL Eğitim Bursu
Mansiyon 2 Kişi 1500 TL Eğitim Bursu

BTK’nın düzenlediği ödüllü yarışmaya son başvuru tarihi 30 Ocak 2017. Yarışmanın katılım şartları ve başvuru formu Güvenli İnternet Merkezinin www.gim.org.tr adresinde yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK