Bir Kişiye Ait E-posta Adresi Nasıl Bulunur?

Bir Kişiye Ait E-posta Adresi Nasıl Bulunur?

Bir kişiye eposta göndereceksiniz, ancak bu kişinin eposta adresini bilmiyorsunuz yada tam emin değilsiniz. Bu yazımızı tam size göre..

14250

E-posta adresini bilmediğiniz bir kişiye ulaşmak istediğiniz zamanlar olmuştur. Google’da arama yaptınız ancak bulmak istediğiniz kişinin adı ve soyadı yaygın kullanılıyorsa karşınıza yüzlerce farklı kişi çıkabilir. Bu yazıda, bir kişiye ait e-posta adresi nasıl bulunur yöntemleri hakkında bilgi paylaşacağım.

E-posta adresini merak ettiğiniz kişilerin e-posta adresini bulma yöntemleri:

Email Hunter

Email Hunter, Hunter.io sitesi üzerinden yada Google Chrome eklentisi ile e-posta adresi bulmanızı sağlıyor.

Yazacağınız bir internet adresi üzerinden açılmış e-posta adreslerini bulmanızı sağlıyor. Çok fazla e-posta hesabı barındıran gmail.com, yahoo.com veya hotmail gibi servisler istisna tutulmuş.

Email Hunter'da, turkcell.com.tr uzantılı eposta adreslerinin aranması
Email Hunter’da, turkcell.com.tr uzantılı eposta adreslerinin aranması

Bulmak istediğiniz kişinin hangi şirkette çalıştığını biliyorsanız arama kısmına bu şirketin internet sitesini yazmanız yeterli. Örneğin arkadaşınız Turkcell’de çalışıyorsa arama kısmına turkcell.com.tr yazarak turkcell.com.tr uzantılı e-posta adreslerine erişebilirsiniz.

Email Hunter’ı kullabilmeniz için üye olmanız gerekiyor. Üye olurken yazdığınız e-posta adresi Email Hunter tarafından arama sonuçlarında listeleniyor.

Toofr

Toofr, Email Hunter gibi web sitesi üzerinden yada Chrome eklentisi üzerinden e-posta adresi bulunabiliyor. Toofr’ın Email Hunterdan farklı özelliği ise istenildiğinde ad soyad bilgisi ile arama yapılabiliyor olmasıdır.

toofr sitesine ait görüntü
toofr sitesine ait görüntü

Dikkat Edilmesi Gereken Husus:

Email Hunter ve Toofr, elde ettiği e-posta adreslerinin üçüncü kişilere satışını yapmaktadır. E-posta kutunuzun SPAM (gereksiz) mailler ile dolmaması için kişisel e-posta adresinizi vermemenizi tavsiye ediyoruz.

Kişisel e-posta adresiniz yerine, ücretsiz tek kullanımlık e-posta adresi alarak üye olabilirsiniz. Bu konuda yazmış olduğumuz “E-mail adresinizi hackerlardan koruyun” makalemize göz atabilirsiniz.

Diğer Çözümler:

Eğer anlattığımız çözümler ile aradığınız kişinin e-posta adresini bulamadıysanız; LinkedIn, Facebook ve Google+ gibi sosyal ağlarda arama yapabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Gerçekten benim için çok faydalı bir yazı olmuş nasıl teşekkür edeceğimi bilemedim. Ben genelde bu tarz faydalı bilgiler bulamam ama bundan sonra sitenizin fanatik bir ziyaretçilerinden olacağım. Süpersiniz teşekkürler tekrardan.

BİR CEVAP BIRAK